Pogoste napake pri kurjenju s poleni

Ker vsako dnevne temperature zahtevajo vsakodnevno kurjenje, še posebno v slabše izoliranih individualnih hišah, naj opozorimo na nekaj najbolj pogostih napak pri kurjenju s poleni.

Uporaba relativno vlažnega lesa. Če uporabljamo les, ki vsebuje več kot 20% vlažnosti, ta ne doseže tiste temperature izgorevanja, ki bi jo lahko primerno osušen. Prihaja do nepopolnega izgorevanja dimnih plinov, zato lahko pride v kurišču do pojava večje količine temnega, zadušljivega dima.

Preveč polen v kurišču. Preveč drv povzroči pregretje. Zaradi tega se material iz katerega je izdelana kaminska peč preveč obremeni in gorenje v peči ima neugodne vrednosti dimnih plinov.

Napake, pri kurjenju v sobnih kaminih. Če je v kurišču preveč goriva – polen, oz. preveč vlažen les, ogenj ne more vzplamteti, nastane veliko dima, drva ne zagorijo, steklo na vratih se zasaji, dim se zadržuje v kurišču in če tesnilo na vratcih ni dobro prehaja dim v bivalni prostor. Če kurimo s predebelimi poleni, nam ogenj lahko hitro ugasne. V kaminski peči se sme kuriti samo les in lesne brikete. V nobenem primeru se ne sme kuriti umetnih snovi, obdelanih lesenih materialov (na primer ivernih plošč), premoga ali tekstila. Kaminska peči niso sežigalnice odpadkov!

Pri kurjenju sobnih kaminov uporabljajte primerno suh les.
Pri kurjenju sobnih kaminov uporabljajte primerno suh les

Uporabljamo Akismet za manjšanje neželenih oglasnih komentarjev (spam). Politika zasebnosti.