Petrolovo poročilo za prvo polletje: 1,8 milijarde evrov prihodkov

Slovenska energetska skupina Petrol je v prvem polletju tega leta zabeležila 1,8 milijarde evrov prihodkov od prodaje, kar je 3 odstotke manj kot v enakem obdobju lani, vendar pa se je čisti dobiček povečal za 6 odstotkov, na 25,3 milijona evrov, so v petek sporočili iz Petrola.

Prodaja naftnih derivatov v Sloveniji je ustvarila prihodke v višini 980 milijonov evrov, medtem ko preostanek pomeni prodajo na Hrvaškem in v BiH ter prodajo drugih energentov (elektrike in plina) v Sloveniji in na področju EU.

Prihodki od prodaje naftnih derivatov predstavljajo več kot polovico skupni prihodki, a se je dohodek v prvih šestih mesecih znižal za 11 odstotkov zaradi nižjih cen nafte in naftnih derivatov v primerjavi z enakim obdobjem lani.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Nastavitve piškotkov
logo MojPrihranek

Spletišče s piškotkom dodeli obiskovalcu serijsko oznako, da ga prepozna ob ponovnem obisku.

Nujni piškotki

Piškotki, nujno potrebni za delovanje strani, zagotavljanje varnosti in prenos podatkov.

Analitični piškotki

Piškotki anonimizirane Googlove analitike nam omogočijo merjenje rasti ogledov.