Ruski električni avto že za dobrih 6 tisočakov?

 

Tudi Rusi se lotevajo proizvodnje električnih avtomobilov. S proizvodnjo naj bi po poročanju nekaterih medijev pričeli že letos.

Rusko električno vozilo ZetaRusi naj bi proizvodnjo vozil na električni pogon za osebno rabo zagnali v mestu Toljati v Samarski oblasti. V začetku meseca so objavili patentni dokument za model avtomobila, ki so ga poimenovali Zetta. Certifikacija naj bi bila zaključena do jeseni, decembra pa bi lahko že pričeli s serijsko proizvodnjo.

Kolesni pogonZetta naj bi poganjali štirje indukcijski motorji, ki bodo vgrajeni neposredno v kolesa, energijo pa bo zagotavljala zmogljiva baterija. Z enkratnim polnjenjem naj bi imelo vozilo 300 do 560 km avtonomije. Na voljo bo več različic – poleg vozila s stalnim pogonom na vsa 4 kolesa, tudi na 2-kolesni pogon, razlika bo tudi v zmogljivosti vgrajenih baterij.

Razen baterij, ki naj bi jih uvažali s Kitajske, naj bi bila vozila v celoti izdelana v Rusiji.

Kaj pa cena? Osnovni model naj bi bil na voljo že za nekaj več kot 6 tisoč evrov (450.000 rubljev)!

Ne leto naj bi, ko bo proizvodnja polno zagnana, izdelali okoli 15.000, v prvem letu pa naj bi izdelali prvih 10 primerkov.

Nadja Jurca

Urednica portala MojPrihranek.si

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Nastavitve piškotkov
logo MojPrihranek

Spletišče s piškotkom dodeli obiskovalcu serijsko oznako, da ga prepozna ob ponovnem obisku.

Nujni piškotki

Piškotki, nujno potrebni za delovanje strani, zagotavljanje varnosti in prenos podatkov.

Analitični piškotki

Piškotki anonimizirane Googlove analitike nam omogočijo merjenje rasti ogledov.