Valher: Z ugodno nadgradnjo do hibridnega ogrevalnega sistema

Cena električne energije je nevaren faktor pri ogrevanju domovanja. Alternativne vrste ogrevanja so vedno bolj popularne, saj pomenijo avtomatsko ogrevanje in nič dela za uporabnika. Vedno bolj popularne toplotne črpalke so primerne za področja z milo klimo. Torej za tiste kraje, kjer zime ne dosežejo manj kot 0 stopinj celzija. Toplotna črpalka je torej primerna za tiste predele primorske regije z milimi zimami. V osrednji ali severni Sloveniji pa niti najmanj.

V krajih, kjer se torej  pozimi doseže velik minus pa toplotna črpalka več ni prava izbira, saj ob delovanju vklopi vgrajene grelce in strošek porabe elektrike skokovito naraste. Zato je potrebno opozoriti na visoke račune elektrike, ki vas lahko čakajo ob napačni odločitvi, glede ogrevanja vašega domovanja. Toplotna črpalka je sicer udobna rešitev, a stroškovno vas lahko negativno preseneti. Po vseh izračunih je najbolj ugoden energent les, ki pa v klasičnem kotlu pomeni vsakodnevno delo in neudobje. Kako se z lesom ogrevati bolj udobno? Tako, da kotel na drva predelate na kotel na drva + pelete. Nadgradnja pomeni več udobja in dobili boste hibridni sistem.

Kotel za gretje na lesene pelete je avtomatska in praktična rešitev

Izbira peletnega kotla ni težka, saj je kar nekaj ponudnikov, ki ustrezajo zahtevam Slovenskega eko-sklada.  Prednost peletnega kotla pred klasičnim kotlom na drva je višji izkoristek in avtomatski način delovanja. Pri klasičnem kotlu moramo kurišče vsak dan napolniti z drvi oziroma peleti in vsak dan zakuriti ogenj. Pri peletnem kotlu pa napolnimo zalogovnik z peleti enkrat na 14 dni in sistem potem avtomatsko deluje. Po polžu gredo leseni peleti do gorilnika, ki jih počasi in enakomerno spreminja v pepel. Pri izgorevanju dajejo toploto v ogrevalni sistem in v primerjavi z klasičnim kotlom na drva ima uporabnik veliko manj dela. Tako postane ogrevanje na pelete avtomatsko, udobno in hkrati varčno, saj se lahko količina porabljenih peletov preko računalniške kontrole dozira glede na potrebe. Peleti so torej nova Evropska nafta, ki ogreva naša domovanja bolj varčno in tudi bolj lokalno.

Kaj narediti, ko imate obstoječ kotel na drva, ki vam še vedno dobro deluje?

Podjetje Valher iz Selnice ob Dravi je za vas izdelalo idealno rešitev. Peletni set GP, ki je namenjen predelavi obstoječega varjenega kotla na drva v kotel na drva + pelete. Set GP je razvit in izdelan v Sloveniji ter je namenjen nadgradnji klasičnega kotla na peletni kotel. Set GP vsebuje elektroniko za krmiljenje peletov, polž za transport peletov, peletni gorilnik in zalogovnik za pelete. Za rešitev Valher GP se torej odločajo gospodinjstva, ki želijo svoj obstoječi kotel na drva nadgraditi na hibridni kotel, kjer bodo lahko kurili tako drva kot tudi pelete. Odličen set Valher GP je na voljo že za 1200 EUR brez montaže. Montažo pa vam bo z veseljem proti doplačilu uredil strokovni mojster, ki bo set priklopil na peč in opravil prvi zagon. Tako boste lahko z majhno nadgradnjo kurilnice pridobili na udobju, ki ga ponujajo peleti. Vsake toliko časa boste zalogovnik napolnili z lesenimi peleti, ki bodo potem samodejno greli vaše domovanje. Ne bo vam več potrebno vsak dan zakuriti drv v kurišču, ampak boste samo na 10 do 14 dni napolnili zalogovnik z peleti, ter občasno počistili pepel. Vse ostalo bo za vas prevzela elektronika in avtomatika in vaše ogrevanje bo v bodoče bolj udobno in bolj avtomatsko.

Uporabljamo Akismet za manjšanje neželenih oglasnih komentarjev (spam). Politika zasebnosti.